Dünyanın En Pahalı 5 Şeyi

Kendi kategorisinde en pahalı eşyaları bu listemizde bir araya getirdik. Listede tuvalet kağıdından tutun pizzaya kadar bazı ilginç şeyleri görebilirsiniz. Tabii şimdilik bunların bizi ilgilendirmediği söyleyebiliriz. En azından zenginliği görüp yaşayana kadar eşyalara uzaktan bir fakir bakışı atabiliriz. İşte ağzınızın suyunu akıtmasa da oldukça şaşırtacak dünyanın en pahalı şeyleri.

5. En Pahalı Laptop

laptop-pahali

Görüntüsüyle adeta ”ben zenginlere göreyim” diyen dizüstü bilgisayarın fiyatını zaten az çok tahmin etmişsinizdir. Ürünün fiyatı 22.000$ ve notebook’u lüks arabalarıyla nam salan Bentley üretmiş. Sistem özellikleri bir hayli kötü olsa da görünüşüyle dikkat çekiyor.

4. En Pahalı Pizza

pizza-fiyat

Fotoğrafta görmüş olduğunuz pizza New York’ta hizmet veren bir restoran tarafından yapılmış. İçinde havyar, somon ve wasabi gibi pahalı yiyecekler olduğu için fiyatı bir hayli şişmiş. Tek bir dilimi 150$’dan satılan ve bütünüyle 1000$ değer biçilen pizzanın alıcısı da olmuş.

3. En Pahalı Telefon

iphone-pahali

Gösteriş meraklıları için üretilen iPhone marka bu telefon, çoğunlukla elmas taşlarla süslenmiş. Bu yüzden fiyatı da bir anda yükselmiş ve 2 milyon dolara alıcı bulmuş.

2. En Pahalı Tuvalet Kağıdı

tuvalet-kagidi

İşinize yarar mı bilinmez ama tuvalette müzik dinlemenize yarayacak bu tuvalet kağıdı, 90$ yani 270 türk lirasına satılıyor.

1. En Pahalı Araba

pahali-araba-1

Lübnan yapımı olan LykanHyperspot marka bu otobil, Katar’da sergilendikten kısa bir süre sonra zengin bir iş adamına satılmış. Aracın fiyatı açıklanmasa da resmi olarak kayıtlara geçen en pahalı araba olarak biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here