Ana sayfa Teknoloji En İyi 20 Virüs Programı

En İyi 20 Virüs Programı

Virüs programları bilgisayarı casus yazılımlardan korumak için önemlidir. Fakat doğru casus programını seçmekte önemlidir. Nitekim bazıları bilgisayarı ağırlaştırabilir, virüsleri tam olarak bulmayabilir. Bunun için adı sık sık duyulan kendini bu alanda kanıtlamış programları tercih etmelisiniz. Sürekli veritabanı güncellemesi yapmalı, yeni sürümleri sürekli gelmeli, aksi halde sadece eski virüslerde işe yarar. Özellikle kredi kartı ve banka bilgilerinin güvenliği için bilgisayarınızda bu tip uygulamaları mutlaka bulundurmalısınız.

20. Avast Free Antivirus

avast!

Gerek ücretsiz olmasıyla, gerekse Türkçe dil desteğiyle oldukça popüler bir virüs araçlarındandır. Üstelik sürekli olarak güncelleme almaktadır, bu sayede uzun vadede ihtiyacınızı karşılayabilir. Casus yazılımlara karşı etkili olması dışında tarayıcı temizleme özelliği de dikkat çekiyor, silinmeyen zararlı toolbar uygulamalarını da kolayca kaldırabilirsiniz.

19. AVG Antivirus Free

avg

Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, en büyük avantajıysa az yer kaplamasıdır. Silinen dosyalar genellikle sürüce de kalıntı dosyalar bırakır, ancak avg dosyaları kalıcı olarak silebilir. Hızlı tarama özelliği ve mobil koruma desteğiyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca gizlediğiniz dosyaları koruyabilmektedir.

18. Eset Nod32

eset-nod-32

En bilinen güvenlik programları arasındadır, sürekli olarak veritabanı güncellemesi alır. E-posta, ebeveyn koruması gibi ek özellikleri de barındırır. Dosyaları kolayca sağ tıklayarak virüs taramasından geçirebilirsiniz. Hızlı ve hafiftir bilgisayarı kasmaz. Kullanımı kolay altyapıya sahiptir.

17. Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes_Main_Window

Tarama süresi uzun sürmez, solucanlara karşı etkilidir. Tarayıcınızın anasayfasını temizlemeye yardımcı olur, temizlik sonrası yapılan işlemleri size rapor olarak sunar. Dilerseniz sadece taranmasını istediğiniz dosya yolunu seçebilirsiniz.

16. Microsoft Security Essentials

microsoftsecurityessentialshome

Microsoft’un kendi casus yazılımıdır, Türkçe dil desteği ve bilgisayarı kasmadan çalışmasıyla bilinir. Çok fazla detayı barındırmadığı için, kullanımı basittir. En önemlisi lisanslı windows kullanıcıları bedava kullanabilir.

15. Avira Free Antivirus

Avira-Free-2014-636x362

Adından da anlaşıldığı gibi ücretsiz olarak kullanılabilen güvenlik aracıdır. Kurulumu ve kullanımı diğer uygulamalara göre daha kolaydır. Sade arayüzü sayesinde hızlı bir şekilde tarama yapabilirsiniz.

 14. Dracula Virüs Temizleyici

dracula-virüs

 

Bedava ve tamamen Türkçe altyapısıyla adını iyiden iyiye duyurmaktadır. Henüz anlık koruma sağlamadığı için, diğer güvenlik araçlarıyla beraber kullanılabilir.

 13. Norton AntiVirus

norton

Sürekli kendini günceller bu sayede yeni çıkan solucanlara karşı etkilidir. Sisteminize zarar verebilecek her türlü tehditlere karşı koruma sağlar. Arkaplanda çalıştığı için kullanıcıyı sürekli rahatsız etmez.

12. Panda Antivirüs Pro

panda-antivirüs

 

Panda Sandboxing sistemiyle tehlikeli web sayfalarına güvenli olarak girebilirsiniz. Genellik bu tarz uygulamalar oyun oynarken bilgisayarın kasılmasına sebep olur, ancak panda pro oyun modu sayesinde bu sorunu ortadan kaldırır. Koruyucu klavyesi sayesinde kart bilgilerini veya banka bilgilerini rahatlıkla girebilirsiniz.

11. Multi Virus Cleaner

multi-virus-cleaner

Kullanıcı arayüzü sade ve rahat kullanıma sahiptir. İster hızlı, ister tam sistem taraması yapabilirsiniz. Anlık koruma sağlamaz fakat, bilgisayarınızda var olan virüsleri temizler.

10. Dr.Web CureIT

dr-web

Kurulum gerektirmez bu sayede herhangi bir diske yazıp hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

+ E-postanıza bulaşan casusları yok eder

+ Tarayıcı üzerinden yapılan indirmeleri tarar.

+ Bilgisayarınıza bulaşan keyloggerları kaldırır

+ Dosyalar üzerinde ki virüsleri temizler

9. Kaspersky

 

kaspersky_internet_security_2014

Kaspersky en popüler yazılımlardan bir tanesidir. Özellikle güvenli alışveriş için önerilir, banka hesabınızı dolandırıcılık olaylarına karşı korur. Ancak bu yazılımı sistemi iyi olan kişilerin, kullanması önerilir.

8. Comodo AntiVirus

comodo

Sürekli çıkan uyarı penceleri, güncelleme uyarılarından sıkıldıysanız önerilir. Sisteme yük bindirmez, basit arayüzüne sahiptir. Farklı defans sistemiyle zararlı içeriklere karşı kalkan oluşturur.

7. Bitdefender

bitdefender

6. Trojan Killer

Trojan Killer

5. McAfee AntiVirus Plus

mcafee

 

4.

nano

3. Emsisoft Anti-Malware

emsisoft-scan

2. Combofix

combofix

1.  Multi Virus Cleaner

multi-virus-cleaner