Home Arşiv En Zehirli 5 Yılan Türü

En Zehirli 5 Yılan Türü

Çocukluğunu köyde geçirenlerin daima korkulu rüyası olmayı başarmış yılanlar aynı zamanda Avustralya’nın da baş belası. İşte tarihten bugüne en çok kişinin ölümüne neden olan ve en zehirli yılanlar bu listemizde.

5. Kaplan Yılanı


Avustralya’nın güney bölgelerinde ve Tanzanya’da görülebilen bu yılan, dünyanın en zehirli beşinci yılanı olarak biliniyor. Geçmişte zehirli ısırığından sadece 30 dakika sonra yüzlerce Avustralya’nın ölümüne neden olmuş.

4. Kara Mamba


Ortalama boyu 2,5 metre olan bu canlının ismi size tanıdık gelebilir. Kara Mamba ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın da lakabı olur.

3. Bundagarus Candidus

Kendisinin Türkçe’ye çevrilmiş bir adı veya detaylı bilgisi maalesef yok. Ancak çok nadir olarak Avustralya’da bulunan Bundagarus Candidus’da en tehlikeli yılanlar listesinde yer alıyor.

2. Doğu Kahverengi Yılanı


Dünya tarihindeki en kanlı yılanlardan biri olarak biliniyor. Avustralya’nın doğu kıyılarında kendisine rastlamak mümkün.

1. Hypdropis Belcheri


Denizlerde yaşayan bu yılanın bugüne kadar kayıtlara geçen 1000’den fazla cinayeti bulunuyor. Zehirini yiyen insanlar ağır ve acı bir ölüme mahkum kalıyorlar.