İnternette En Çok Satılan 20 Ürün

Henüz İnternet’in Türkiye’ye ilk geldiği dönemlerde, İnternet üzerinden alışverişe kimse güvenli bulmadığı için sıcak bakmıyordu. Ancak gelişen teknolojiyle beraber 3D Secure gibi çeşitli güvenli ödeme sistemleri getirildi. Her sene sanal ortamlardan yapılan alışveriş kat ve kat artıyor. Bizde İnternet’in en çok satılan ürünlerini bir araya getirdik, bu 20 ürün sizi şaşırtabilir!

20

iPhone

iphone-serisiiPhone piyasaya sürüldüğü 2007 yılında, beklenmedik bir başarıya imza atarak bir anda adını dünyaya duyurdu. Telefon firmalarının korkulu rakibi olan iPhone, birde kendine ait iOS işletim sistemini çıkardı. Teknoloji mağazalarının yüksek fiyatlarıyla nedeniyle olsa gerek, iPhone İnternet üzerinden milyonlarca satış yaptı.

19

Playstation

playstationYıllar sonra yepyeni modeliyle geçtiğimiz sene piyasaya tekrar dönen playstation, özellikle ülkemizde rağbet gören ürünler arasında bulunuyor. Ancak bilindiği üzre ülkemizde doların kuru bir hayli fazla bu yüzden insanlar, İnternet üzerinden kampanyaları araştırarak en uygun fiyatı bulmaya çalışıyor.

18

Harry Potter Kitabı

harry-potter

Bir dönem dünyada çok konuşulan olan Harry Potter, halen popülerliğini yitirmiş değil. Birçok dile desteği bulunan Harry Potter kitabı, gelmiş geçmiş en çok satılan kitap olma özelliğine sahiptir.

17

Samsung Galaxy Cep Telefonu

galaxy

iPhone’un en büyük rakibi olarak görülen samsung model telefonlar, yine dünyanın en çok rağbet gören cihazları arasında bulunuyor.

16

LG Marka Televizyonlar

Ayni zamanda telefon üreticisi de olan lg, yıllardır piyasaya sunduğu televizyonlar ile adından söz ettiriyor. Özellikle 3D televizyonları tüketicilerin büyük ilgisini görüyor.

15

Macbook

Apple’ın iphone’dan sonra yakaladığı en iyi başarı macbook adını verdiği dizüstü bilgisayarlar olarak biliniyor. Özellikle ofis ortamında çalışanlar ve çizim yapanlar tarafından tercih ediliyor.

14

Nike Ürünleri

nike

Nike bu listede yer almasını ayakkabılara ve spor kıyafetlerine borçlu! Yıllardan beri ayakkabıyla özdeşleşen ve zamanla günlük kıyafetlere de el atan nike, dünya çapında 30.000’den fazla çalışana sahiptir.

13

Adidas Ürünleri

Nike ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan adidas, henüz rakip firmasına göre biraz geri kalmış olsa da sektörde ki başarısı göz ardı edilemez.

12

İçlik Kıyafetler

Gerçek hayatta alırken utanç kaynağı olacağını düşünenler tarafından sıklıkla İnternet üzerinden alınan içlik giysiler, birçok iç giyim mağazasının kabusu olarak görülüyor.

11

 Saat Çeşitleri

Gerek bütçeye uygun olması gerekse birçok modelinin rahatça bulunabilir olması nedeniyle saatler gene en çok alınan ürünler arasındadır.

10

iPad

iPad bir başka apple tarafından üretilen tablet bilgisayar modelidir. Tıpkı telefonlarda olduğu gibi iPad modelinde de iOS işletim sistemi kullanılmıştır. Henüz çıkalı 5 yıl bile olmamasına rağmen 210 milyona yakın satış yapmıştır.

9

 Müzik Albümleri

Eskiden plakların değeri bir hayli fazlaydı ancak günümüzde kolayca sanal ortamdan dinlenebildiği için eski halinden çok uzak, fakat yine de albümler günümüzde de bir hayli değerlidir.

8

Hediyelik Eşyalar

Özellikle sevgililer gününde hediyelik eşya satanların yüzü bir hayli gülüyor. Bunun yanı sıra doğum günü ve yılbaşında ilginç hediyelik eşyalar büyük ilgi görüyor.

7

Oyunlar

Yeni bir bilgisayarın kaçınılmazı oyunlar, çoğunlukla konsollar için alınıyor. Fakat son yıllarda korsanın önüne hızla geçen oyun firmaları sayesinde bilgisayarlarda da artık orjinal oyun oynanıyor.

6

Taşınabilir Bilgisayar

Tüplü kocaman monitörlü, masaüstü bilgisayarları kullanırken bir anda hafif ve her yere götürülebilecek dizüstü bilgisayarlar ortaya çıktı. Sanal mağazaların fiyat konusunda ki rekabeti en çok kullanıcıların işine yarıyor.

5

Bilgisayar Parçaları

Alınan performans ve toplamanın maliyeti açısından bilgisayar parçaları yine en çok tercih edilen ürünler arasında yerini aldı.

4

Giyim

Kıyafet konusunda bir hayli kararsız olan kadınlar birincil tercihi, giyim üzerine satış yapan alışveriş siteleridir. Farklı kıyafetleri tek bir tıkla zahmetsizce buldukları için olsa gerek!

3

Gıda Ürünleri

Gıda konusunda çevremizde ki marketlerin yetersizliği, insanları sanal alışverişe sürüklüyor. Örneğin bazı çikolataları Türkiye’de bulmak neredeyse imkansız, bu yüzden e-gıda sektörü de hızla büyümekte olan sektörler arasında bulunuyor.

2

Xbox

Playstation ile her yıl kıyasıya bir yarış halinde olan xbox, yeni modeli Xbox 720’yi görücüye çıkarttı bile! Kuzey Amerika ülkelerinde yaygın konsollardan biridir.

1

Dekorasyon

Hanımların vazgeçilmezi dekorasyon ürünleri yine çok satanlar listesinde! Bunda dekorasyon mağazalarının İnternet’e özel kampanyalar sunması büyük rol oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here