Linux İşletim Sistemi Kullanmak İçin 5 Neden

Son dönemde adını sıkça duyduğumuz ve birçok kullanıcının Windows ile kıyasladığı Linux’u biraz daha yakından inceleyeceğiz. Gerçekten övüldüğü kadar iyi mi bu Linux? İşte linux işletim sistemini kullanmak için bazı nedenler;

5. Linux Ücretsiz

Özellikle evinde 3-4 tane farklı bilgisayar kullananlar için Windows lisansları bir hayli tuzlu olacaktır. Bunun yerine tüm bilgisayarlarınızda Linux’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

4. Virüslere Veda


Bir çoğumuzun bildiği gibi Linux’un en belirgin özelliklerden bir tanesi güvenlik. Sürekli virüslerle başınız dertteyse bu derdinizi de ortadan kaldıracak güce sahip.

3. Daha Hızlı


Tek bir uygulamayı açmak için bazen uzun süre bekleriz. Kodlama yapısı gereği Linux’da böyle bir derdiniz yok. İlk tıklamadan saniyeler içinde uygulamanız açılıyor.

2. Sınırsız Destek


İlginçtir bu işletim sisteminin Türkiye’de hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunuyor. Takıldığınız yerlerde Linux forumlarından destek alabilirsiniz.

1. Her şey Açık Kaynak


Biraz daha profesyonel kullanmak isteyenler için Linux’da her şeyi değiştirme imkanına sahipsiniz. Ücretsiz sunulan programların kaynak kodlarıyla bile oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here