Steam’de En Çok Oynanan 5 Oyun

Son yıllara damgasını vuran PUBG’nin tabii ki lider olduğu bu listede başka hangi oyunlar var göz atalım. İşte steamcharts verilerine göre 2018 yılında en çok oynanan 5 oyun;

5. Grand Theft Auto V


2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen günümüz oyunlarına uyum sağlayan ve hala grafikleriyle bugünün oyunlarından farksız olan Gta V anlık oyun sayısından beşinci sırada.

4. Tom Clancy Rainbow Six Siege


Sürekli yeni eklentilerle gelişimini sürdüren Tom Clancy’nin dördüncü sırada olmasında yapımcı ekibin payı büyük. Gelecek güncellemelerle ileri de CS:GO’nun tahtını alması muhtemel görünüyor.

3. Counter Strike Global Offensive


Çok değil birkaç yıl öncesine kadar bu listenin birincisi olan CS:GO şu sıralar üçüncülüğe kadar geriledi. Anlık oyuncu sayısının bu denli düşmesinde oyunun bir türlü eldiven gibi sevilmeyen yenilikleri olduğunu düşünülüyor.

2. Dota 2


Moba oyunlarda LOL ile beraber en popüler oyun olan Dota 2, her geçen gün anlık online sayısını arttırmaya devam ediyor. Bu gidişat nereye kadar devam edecek bilinmez ama Dota 2’nin şuanlık LOL’ü geride bıraktığı söylenebilir.

1. PUBG


Zaten liste öncesinde spoilerini vermiştik. 🙂 Kuşkusuz son dönemlerin en gözde oyunu anlık oyuncu sayısı milyonları aşan tek oyun konumunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here