Tüm Zamanların En İyi 5 Savaş Filmi

Genellikle gerçek olayları konu alan savaş filmleri büyük bütçelerle ortaya çıkıyor. Bu yüzden neredeyse çıkan her savaş filmi gişede büyük hasılat topluyor. Konu olarak bilim kurgu filmlerine göre daha gerçekçi olduğu söylenebilir. İşte geçmişten bugüne en iyi savaş filmleri;

5

Er Ryan’ı Kurtarmak / IMDB 8.6

Er Ryan

Steven Spielberg’in 1998 yılında yazıp yönettiği bu film o dönem birçok ödüle layık görülmüştü. Filmin yapım tarihine takılmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz. Öyle ki efektler günümüz filmlerini aratmayacak cinsten.

4

Fury / IMDB 7.6

Er Ryan

Başrol de Brad Pitt oynuyor daha üzerine konuşmaya gerek var mı ? Aynı zamanda Transformers serisinden tanıdığımız Shia LaBeouf’da oyuncu kadrosunda bulunuyor.

3

Full Metal Jacket / IMDB 8.3

full-metal-as12

Gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosuyla belkide 80’li yılların en iyi filmiydi. Charlie Sheen’in bugünlere gelmesine bu filmin payı büyük!

2

2. Keskin Nişancı / IMDB 7.3

en-iyi-savas-filmleri

Film Amerika’nın kahraman askeri olarak bilinen Chris Kyle’ın biyografisinden gerçeğe uyarlanmış. Farklı çekim teknikleriyle savaş atmosferini içinizde hissedebilirsiniz.

1

Piyanist / IMDB 8.5

en-iyi-savas-filmi

Savaşın ortasında kalmış Polonyalı bir piyanisti konu alıyor. Adrien Brody’nin muazzam oyunculuğu ile gerilim dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here